Az idei év első felkészülési mérkőzése

Gyirmóton játszottuk els? felkészülési mérk?zésünket

A Soproni FAC csapata január 4.-e óta edzésben van és megkezdtük a munkát a tavaszi idényre. Er?nlét fejleszt? tréningek dominálják az edzéseket, így a csapat tagjai örömmel utaztak Gy?rbe, hogy végre a labdáé lehessen a f?szerep. Ellenfelünk a Gyirmót FC megyei els? osztály élén tanyázó csapata volt. Küzdelmes, er?s iramú mérk?zésen megérdemelt hazai gy?zelem született, de a három gólos hazai siker ellenére nyugodtan megállapíthatjuk, hogy nem volt két osztálynyi különbség a két csapat között.

Gyirmót FC – Soproni FAC 1900 6 : 3 ( 2:2 )
Gólszerz?ink:Varga,Honyák,Keszeg

Csapatunk az alábbi összeállításban kezdte a mérk?zést:
Hatajer,KovácsB.,Kelemen,Németh,Horváth,Honyák,Tóth,Malina,Barkovics,
Varga,Keszeg. A második félid?ben, Malina helyett Krizonits, KovácsB-helyett Kovács M 45,Horváth helyett Gürtet lépett pályára.

Ágoston Zsolt: Lendületes és fegyelmezett játékkel kit?n? els? félid?t produkáltak a játékosaink. A második félid?ben több csere volt,mindkét csapatnál,ami minket zökkentett ki jobban a ritmusból. A mérk?zés a 3 gólos különbség ellenére is elfogadható a megyei bajnokaspiráns. Láthatóvá váltak gyenge pontjaink megyünk tovább és keményen dolgozunk,hogy a hibákat kijavítsuk.

25.p. Pintér M. kapott labdát, majd l?tt laposan a kapuba! 1-0!

27.p. Jobb oldali beadás után Varga V. l?tt a hosszú fels? sarokba. 1-1.

40.p. Dukát labdájára csapott le Keszeg, majd l?tt a bal alsó sarokba. 1-2.

44.p. Bal oldali szöglet után Füleki fejese gurult a háló?r alatt a kapuba! 2-2!

50.p. Fülekit buktatták a 16-oson belül, 11-es. A büntet? maga a sértett rúgta a kapu jobb alsó sarkába a kapusnak esélyt sem adva! 3-2!

61.p. Kovács Zs. jobb oldali szögletét Füleki fejelte a kapufa segítségével a kapuba! 4-2!

63.p. Kovács Zs l?tt távolról laposan a kapuba! 5-2!

70.p. Levágódó labdát Tar P. l?tt közelr?l a kapuba! 6-2!

80.p. Honyák vezette egyedül Szebényire a labdát, kimozduló kapusunk el?ször hatalmas bravúrral hárított, de a kipattanó visszakerült a soproni csatár elé, akinek így már csak az üres kapuba kellett emelnie. 6-3.

Gyirmóti értékelés: Fiatal, tehetséges csapat ellen kezdte felkészülési mérk?zéseinek sorát második számú csapatunk. A soproniak nagyon sokat futottak, ezzel pedig az els? félid? összképét tekintve el tudták tüntetni a két osztálynyi különbséget a csapatok között. Persze tudtuk, nem szabad ?ket lebecsülni, ugyanis eddig 100%-osak bajnokságukban, ami soha nem lehet a véletlen m?ve.

A második félid?ben már nem tudtak annyit futni ellenfeleink, így több lehet?ségünk nyílt a játékra, amit kihasználva, többek közt szép megoldásokat alkalmazva sikerült magabiztos sikert aratnunk