Győzelemmel búcsúzott a SFAC a megyei 2. osztálytól

Rábaszentandrás – Soproni FAC 3 : 4 ( 2:2 )

R.szentandrás 150 néző, Vezette: Hegyi Zoltán, partjelzők: Keszthelyi Tamás, Kiss Tamás
Gólszerzők: Tóth Zoltán, Páli Márk, Varga Bálint illetve Tóth Péter 2, Honyák Máté, Malina Máté.

Szinte az egész szezonban rangadónak számított volna a mérkőző csapatok találkozója. A lényegi kérdések az utolsó fordulóra már eldőltek. A vendég Sopron friss bajnokként utazott a bronzérmes otthonába, így csak a csapatok presztízse forgott kockán. A piros-fehérek ragadták magukhoz a kezdeményezést és igyekeztek gyorsan dűlőre vinni a mérkőzést. A találkozó kezdeti képét a játékvezető téves ítélete változtatta meg aki a 18. percben ajándék 11-essel kedveskedett a hazaiaknak. Innentől kezdve is a soproniak támadó játéka dominált, de érezhető volt, hogy a Rábaszentandrásiak is benne vannak a mérkőzésbe. Honyák Máté egy nagyokat idéző mozdulattal megszerezte 38. szezonbéli gólját, majd amikor már mindenki félidei sípot várta a hazaiak egy nagyszerű Giczi védés, majd egy bevetődő blokkolás után a kipattanó labdát kapura suhintó Páli Márk lövése a lábak sűrűjében utat talált a soproni kapuba. 2-2. A játék képe a 2. félidőben sem igen változott. A SFAC gólra törően támadott, míg a hazaiak játékos edzőjének a Matáv FC Sopron utánpótlás egyesületében nevelkedett, a Csornával NB 3-ban szereplő Nyerges László vezérletével igyekeztek jól kontrázni. Jó ütemű hajtós meccs szórakoztatta a nézőket. Malina Máté szép góljára is tudtak válaszolni a hazaiak. A SFAC nem adta fel, nyomott tovább. Dicséret illeti a csapatot, mert láthatóan a győzelemre törtek, és ez nem is maradt el. Tóth Peti, azaz Csigusz a 16-oson belülről kipattanó labdára rástartolva gyönyörűen kilőtte a kapu jobb sarkát. (3 : 4 ) Ez után is jöhetett volna újabb soproni találat Olasz Martin révén, de az egy az egyben kapura törő csere csatárunk, a háló helyett Honyit választotta. A önzetlen és pontos passzt azonban a hazaiak védője bravúrosan elpiszkálta a gólkirályunk elől. Szép volt fiúk, ez a mérkőzés megkoronázta egész évi remek teljesítményeteket!